Toukouinnit 2011

Vuoden 2011 Toukouinnit uitiin 7.5.2011

 

Tulokset Täydellinen - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) 

 

 

  Kilpailu  Toukouinnit    Tulostuspäivämäärä  11 toukokuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Imatra    Tulostusaika  20:41   
  Järjestäjä  Imatran Uimarit         

 

 
 
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tytti Härkönen 2001  Lappeenrannan Uimarit            38.16   
Mathilda Kalenius 2002  Kouvolan Uimarit            38.65   
Christa Luukkonen 2001  Imatran Uimarit            45.85   
Pirita Arponen 2001  Imatran Uimarit            47.21   
Miia Puranen 2001  Voikkaan Viesti            47.66   
Emma Issakainen 2002  Imatran Uimarit            49.79   
                     
 

 

Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Skatkova Varua 1999  Ekran            30.26   
Anna Gukov 1999  Vuoksen Uimaseura            35.30   
Pinja Pesonen 1999  Savonlinnan Uimaseura            35.96   
Mari Siponen 1999  Brahean Uimarit            37.87   
Sofia Grytsiv 2000  Vuoksen Uimaseura            38.87   
Miila-Maria Bamberg 1999  Brahean Uimarit            39.13   
Martta Korhonen 2000  Lappeenrannan Uimarit            39.57   
Ella Hätönen 1999  Imatran Uimarit            39.93   
Anna Kontunen 1999  Imatran Uimarit            40.82   
10 Emilia Pylkkänen 2000  Lappeenrannan Uimarit            41.87   
11 Mira Soramies 2000  Voikkaan Viesti            42.00   
12 Siru Summanen 2000  Imatran Uimarit            45.49   
                     
 

 

Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Johanna Silventoinen 1997  Punkaharjun Urheilijat            28.59   
Maria Serbinova 1998  Ekran            30.40   
Vasilisa Ivanovskaya 1998  Ekran            30.44   
Saima Kivimäki 1997  Lappeenrannan Uimarit            30.73   
Ilona Rämä 1997  Haminan Uimaseura            31.63   
Jonna Tuononen 1997  Lappeenrannan Kisa-Toverit            32.59   
Jaana Kyllönen 1997  Vuoksen Uimaseura            32.63   
Jessika Patjas 1997  Kouvolan Uimarit            32.63   
Sanni Villanen 1997  Lappeenrannan Kisa-Toverit            32.72   
10 Peppi Pajari 1997  Lappeenrannan Uimarit            32.97   
11 Tuuli Vuorentausta 1998  Voikkaan Viesti            33.49   
12 Elise Tuominen 1997  Lappeenrannan Uimarit            34.11   
13 Hanna Veijalainen 1997  Kouvolan Uimarit            34.38   
14 Vilma Albertsson 1997  Vuoksen Uimaseura            34.40   
15 Emma Ojamaa 1998  Imatran Uimarit            35.07   
16 Saana Seppä 1998  Lappeenrannan Uimarit            37.31   
17 Anni Silvennoinen 1998  Savonlinnan Uimaseura            37.96   
Venla Laukkanen 1998  Savonlinnan Uimaseura            DNS   
                     
 

 

Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tanja Ruohoniemi 1995  Vuoksen Uimaseura            30.04   
Maija Kokkonen 1995  Brahean Uimarit            32.31   
Sara Sohlman 1995  Haminan Uimaseura            34.24   
Ida-Maria Nyyssönen 1996  Voikkaan Viesti            34.60   
Kaisa Frost 1996  Voikkaan Viesti            37.01   
                     
 

 

Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Firas El-Idi 2001  Lahden Uimaseura            34.64   
Niklas Laine 2002  Mikkelin Uimaseura            40.29   
Hugo Soljasalo 2001  Lappeenrannan Uimarit            40.90   
Atte Jokinen 2001  Varkauden Uimarit            45.42   
Antti Issakainen 2001  Imatran Uimarit            46.07   
Arto Tanttu 2001  Imatran Uimarit            49.05   
Niko Matela 2003  Lappeenrannan Uimarit            50.91   
                     
 

 

Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Markus Tuominen 1999  Lappeenrannan Uimarit            32.02   
Eetu Melanen 1999  Lappeenrannan Kisa-Toverit            33.23   
Jari Nekkula 2000  Voikkaan Viesti            36.37   
Jussi Toitturi 1999  Lappeenrannan Uimarit            36.80   
Arttu Jokinen 2000  Varkauden Uimarit            39.34   
Antti Tuomisto 1999  Lappeenrannan Uimarit            39.50   
Tuukka Holopainen 2000  Lappeenrannan Kisa-Toverit            41.03   
Vili Valtonen 2000  Imatran Uimarit            48.50   
Samu Lyytikäinen 2000  Imatran Uimarit            48.52   
                     
 

 

Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jani Kemppi 1998  Vuoksen Uimaseura            28.98   
Atte Kansanaho 1998  Lappeenrannan Uimarit            29.62   
Teemu Vihervaara 1998  Voikkaan Viesti            31.42   
Michael Novikov 1998  Ekran            31.73   
Samu Hinkkanen 1998  Savonlinnan Uimaseura            31.81   
Rodion Lanskikh 1997  Vuoksen Uimaseura            32.07   
Sasa Seppälä 1998  Haminan Uimaseura            32.64   
Olli Soramies 1998  Voikkaan Viesti            32.82   
Marcus Karhu 1998  Savonlinnan Uimaseura            34.62   
10 Santeri Sopanen 1997  Savonlinnan Uimaseura            35.11   
11 Joona Juuti 1997  Savonlinnan Uimaseura            36.70   
12 Elmeri Vanhatalo 1998  Imatran Uimarit            39.25   
13 Rasmus Porvari 1997  Voikkaan Viesti            42.31   
                     
 

 

Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Timmi Tuutti 1993  Haminan Uimaseura            25.09   
Miikka Ruohoniemi 1993  Imatran Uimarit            25.54   
Erik Lamberg 1993  Imatran Uimarit            25.65   
Juha Silventoinen 1993  Punkaharjun Urheilijat            27.43   
Jaakko Jyrkinen 1992  Savonlinnan Uimaseura            27.64   
Miko Joronen 1996  Lappeenrannan Uimarit            28.37   
Teemu Karhu 1995  Lappeenrannan Kisa-Toverit            29.01   
Niko Kivistö 1996  Lappeenrannan Uimarit            29.19   
Samuli Cederström 1994  Imatran Uimarit            29.21   
10 Miikka Salminen 1996  Poseidon            29.22   
11 Artur Gukov 1996  Vuoksen Uimaseura            29.35   
12 Aleksi Pirinen 1996  Savonlinnan Uimaseura            30.39   
13 Antti Väyrynen 1991  Brahean Uimarit            31.87   
14 Pekka Kansanaho 1996  Lappeenrannan Uimarit            32.38   
15 Janne Nevalainen 1995  Brahean Uimarit            32.53   
16 Rasmus Kontinen 1996  Savonlinnan Uimaseura            34.85   
17 Santtu Tarkiainen 1980  Lappeenrannan Uimarit            48.06   
                     
 

 

Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Suvi Vepsäläinen 1969  Brahean Uimarit            38.20   
                     
 

 

Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jukka Vepsäläinen 1966  Brahean Uimarit            29.23   
Asko Kiiveri 1966  Lappeenrannan Uimarit            29.42   
Matti Vainikka 1982  Lappeenrannan Kisa-Toverit            29.64   
Timo Salminen 1968  Poseidon            29.70   
                     
 

 

Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Johanna Silventoinen 1997  Punkaharjun Urheilijat    33.02        1:09.65   
Skatkova Varua 1999  Ekran    32.41        1:09.98   
Laura Tukia 1999  Lappeenrannan Uimarit    37.17        1:21.25   
Vasilisa Ivanovskaya 1998  Ekran    36.65        1:21.68   
Anni Kalpio 1997  Mikkelin Uimaseura    37.91        1:22.24   
Natalia Laugina 1998  Ekran    39.08        1:27.07   
Jessika Patjas 1997  Kouvolan Uimarit    40.36        1:34.90   
                     
 

 

Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Carita Luukkanen 1996  Vuoksen Uimaseura    32.80        1:09.19   
Vilma Ruotsalainen 1996  Lappeenrannan Uimarit    32.92        1:10.78   
Tanja Ruohoniemi 1995  Vuoksen Uimaseura    34.00        1:12.67   
Jenna Pesu 1996  Lappeenrannan Uimarit    34.46        1:17.26   
Erika Tuominen 1995  Lappeenrannan Uimarit    35.30        1:18.13   
Maija Tiainen 1996  Savonlinnan Uimaseura    35.55        1:19.13   
                     
 

 

Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Manu Joronen 1996  Lappeenrannan Uimarit    31.25        1:07.21   
Jyri Toitturi 1996  Lappeenrannan Uimarit    31.83        1:10.88   
Aleksey Gromov 1998  Ekran    34.27        1:13.90   
Jani Kemppi 1998  Vuoksen Uimaseura    36.34        1:15.61   
Perttu Korhonen 1998  Lappeenrannan Uimarit    35.73        1:19.53   
Roope Pakkanen 1997  Haminan Uimaseura    37.11        1:20.18   
                     
 

 

Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lauri Hartikainen 1994  Haminan Uimaseura    29.05        1:02.03   
Joonas Mikkonen 1988  Savonlinnan Uimaseura    28.99        1:02.93   
Timmi Tuutti 1993  Haminan Uimaseura    29.28        1:03.70   
Erik Lamberg 1993  Imatran Uimarit    29.14        1:05.40   
Eetu Suomalainen 1989  Swimming Jyväskylä            DSQ   
                 
                     
 

 

Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tytti Härkönen 2001  Lappeenrannan Uimarit            53.06   
Mathilda Kalenius 2002  Kouvolan Uimarit            53.62   
Aino Vaaranmäki 2002  Imatran Uimarit            1:03.12   
                     
 

 

Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Moona Koski 1999  Vuoksen Uimaseura            39.22   
Pinja Pesonen 1999  Savonlinnan Uimaseura            43.76   
Alina Anttila 2000  Lappeenrannan Uimarit            45.90   
Mari Siponen 1999  Brahean Uimarit            48.89   
Ella Hätönen 1999  Imatran Uimarit            49.71   
Sofia Grytsiv 2000  Vuoksen Uimaseura            50.09   
Anna Gukov 1999  Vuoksen Uimaseura            50.21   
Anna Kontunen 1999  Imatran Uimarit            50.75   
Mira Soramies 2000  Voikkaan Viesti            51.54   
10 Miila-Maria Bamberg 1999  Brahean Uimarit            51.59   
11 Emilia Pylkkänen 2000  Lappeenrannan Uimarit            53.88   
                     
 

 

Laji 7, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Natalia Laugina 1998  Ekran            41.98   
Sanni Knuutila 1997  Lappeenrannan Uimarit            42.06   
Emma Ojamaa 1998  Imatran Uimarit            44.28   
Suvi Soljasalo 1998  Lappeenrannan Uimarit            44.64   
Ninna Luukkonen 1997  Lappeenrannan Uimarit            44.87   
Miia Parkkonen 1997  Lappeenrannan Uimarit            44.95   
Oona Punkkinen 1998  Voikkaan Viesti            46.09   
Vilma Albertsson 1997  Vuoksen Uimaseura            46.52   
Hanna Veijalainen 1997  Kouvolan Uimarit            46.56   
10 Tuuli Vuorentausta 1998  Voikkaan Viesti            48.47   
11 Iina Järvenkylä 1997  Voikkaan Viesti            48.86   
12 Venla Laukkanen 1998  Savonlinnan Uimaseura            49.32   
13 Anni Silvennoinen 1998  Savonlinnan Uimaseura            49.73   
                     
 

 

Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Firas El-Idi 2001  Lahden Uimaseura            48.85   
Niklas Laine 2002  Mikkelin Uimaseura            58.85   
Hugo Soljasalo 2001  Lappeenrannan Uimarit            1:00.06   
Niko Matela 2003  Lappeenrannan Uimarit            1:10.27   
                     
 

 

Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eetu Melanen 1999  Lappeenrannan Kisa-Toverit            47.66   
Jari Siponen 2000  Brahean Uimarit            51.54   
Arttu Jokinen 2000  Varkauden Uimarit            52.59   
Jari Nekkula 2000  Voikkaan Viesti            52.60   
Vili Valtonen 2000  Imatran Uimarit            DSQ   
                 
                     
 

 

Laji 8, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksey Gromov 1998  Ekran            40.48   
Joona Juuti 1997  Savonlinnan Uimaseura            41.00   
Taneli Härkönen 1997  Lappeenrannan Uimarit            42.25   
Jani Kemppi 1998  Vuoksen Uimaseura            42.72   
Marcus Karhu 1998  Savonlinnan Uimaseura            43.79   
Michael Novikov 1998  Ekran            44.93   
Samu Hinkkanen 1998  Savonlinnan Uimaseura            48.31   
Santeri Sopanen 1997  Savonlinnan Uimaseura            48.75   
Rasmus Porvari 1997  Voikkaan Viesti            51.49   
10 Elmeri Vanhatalo 1998  Imatran Uimarit            53.16   
                     
 

 

Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ilona Rämä 1997  Haminan Uimaseura    39.06        1:22.80   
Moona Koski 1999  Vuoksen Uimaseura    41.25        1:27.25   
Erika Luukkanen 1998  Vuoksen Uimaseura    40.63        1:29.00   
Anni Kalpio 1997  Mikkelin Uimaseura    44.76        1:33.19   
Saana Seppä 1998  Lappeenrannan Uimarit    45.16        1:34.78   
Peppi Pajari 1997  Lappeenrannan Uimarit    45.64        1:37.27   
Sanni Villanen 1997  Lappeenrannan Kisa-Toverit    46.21        1:38.41   
Anni Juvonen 1999  Lappeenrannan Uimarit    49.23        1:45.09   
                     
 

 

Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Carita Luukkanen 1996  Vuoksen Uimaseura    37.61        1:18.77   
Jenni Rinteelä 1994  Lahden Uimaseura    38.38        1:21.07   
Miia Nykänen 1995  Vuoksen Uimaseura    40.11        1:24.20   
Ida-Maria Nyyssönen 1996  Voikkaan Viesti    44.33        1:33.87   
Jenna Pesu 1996  Lappeenrannan Uimarit    43.51        1:33.97   
                     
 

 

Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Manu Joronen 1996  Lappeenrannan Uimarit    36.94        1:16.59   
Niko Kivistö 1996  Lappeenrannan Uimarit    39.68        1:23.83   
Rasmus Kontinen 1996  Savonlinnan Uimaseura    45.96        1:38.32   
Niko Meuronen 1998  Lappeenrannan Uimarit    48.28        1:45.82   
Simo Karppanen 1998  Lappeenrannan Uimarit    51.67        1:46.22   
Tuukka Holopainen 2000  Lappeenrannan Kisa-Toverit            DSQ   
                 
                     
 

 

Laji 10, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Miikka Ruohoniemi 1993  Imatran Uimarit    32.79        1:09.93   
Tuomas Hartikainen 1994  Imatran Uimarit    35.82        1:17.46   
Antti Väyrynen 1991  Brahean Uimarit    42.41        1:32.40   
                     
 

 

Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 vuosi ja vanhempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Asko Kiiveri 1966  Lappeenrannan Uimarit            37.79   
Timo Salminen 1968  Poseidon            38.98   
Vainikka Matti 1982  Lappeenrannan Kisa-Toverit            40.60   
                     
 

 

Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Skatkova Varua 1999  Ekran    31.93        1:06.41   
Alina Anttila 2000  Lappeenrannan Uimarit    36.52        1:19.12   
Pinja Pesonen 1999  Savonlinnan Uimaseura    39.51        1:21.86   
Martta Korhonen 2000  Lappeenrannan Uimarit    41.24        1:27.03   
Mathilda Kalenius 2002  Kouvolan Uimarit    40.93        1:27.19   
Anni Juvonen 1999  Lappeenrannan Uimarit    42.00        1:29.25   
Ella Hätönen 1999  Imatran Uimarit    42.22        1:30.09   
Miila-Maria Bamberg 1999  Brahean Uimarit    41.66        1:31.15   
Mira Soramies 2000  Voikkaan Viesti    45.31        1:35.04   
10 Miia Puranen 2001  Voikkaan Viesti    47.93        1:41.55   
                     
 

 

Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Saima Kivimäki 1997  Lappeenrannan Uimarit    31.30        1:04.84   
Maria Serbinova 1998  Ekran    32.06        1:06.61   
Jonna Tuononen 1997  Lappeenrannan Kisa-Toverit    32.33        1:08.25   
Jaana Kyllönen 1997  Vuoksen Uimaseura    34.39        1:11.20   
Venla Laukkanen 1998  Savonlinnan Uimaseura    34.07        1:11.79   
Jessika Patjas 1997  Kouvolan Uimarit    34.19        1:12.49   
Elise Tuominen 1997  Lappeenrannan Uimarit    34.85        1:12.86   
Tuuli Vuorentausta 1998  Voikkaan Viesti    35.78        1:14.27   
Hanna Veijalainen 1997  Kouvolan Uimarit    35.91        1:16.07   
10 Suvi Soljasalo 1998  Lappeenrannan Uimarit    36.86        1:17.14   
11 Miia Parkkonen 1997  Lappeenrannan Uimarit    36.47        1:17.51   
12 Vilma Albertsson 1997  Vuoksen Uimaseura    37.23        1:17.74   
13 Oona Punkkinen 1998  Voikkaan Viesti    39.04        1:20.35   
14 Anni Silvennoinen 1998  Savonlinnan Uimaseura    42.07        1:29.58   
                     
 

 

Laji 14, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Markus Tuominen 1999  Lappeenrannan Uimarit    32.54        1:07.71   
Eetu Melanen 1999  Lappeenrannan Kisa-Toverit    38.25        1:17.80   
Jussi Toitturi 1999  Lappeenrannan Uimarit    37.68        1:17.93   
Antti Tuomisto 1999  Lappeenrannan Uimarit    41.05        1:27.38   
Arttu Jokinen 2000  Varkauden Uimarit    41.70        1:29.81   
Tuukka Holopainen 2000  Lappeenrannan Kisa-Toverit    42.26        1:31.18   
Jari Siponen 2000  Brahean Uimarit    48.28        1:42.63   
Atte Jokinen 2001  Varkauden Uimarit    48.62        1:44.45   
                     
 

 

Laji 14, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jani Kemppi 1998  Vuoksen Uimaseura    30.75        1:03.81   
Atte Kansanaho 1998  Lappeenrannan Uimarit    30.68        1:04.58   
Roope Pakkanen 1997  Haminan Uimaseura    31.95        1:06.71   
Teemu Vihervaara 1998  Voikkaan Viesti    31.91        1:07.59   
Perttu Korhonen 1998  Lappeenrannan Uimarit    32.21        1:07.84   
Taneli Härkönen 1997  Lappeenrannan Uimarit    32.51        1:09.13   
Olli Soramies 1998  Voikkaan Viesti    33.79        1:11.38   
Rodion Lanskikh 1997  Vuoksen Uimaseura    33.34        1:11.43   
Sasa Seppälä 1998  Haminan Uimaseura    34.41        1:11.45   
10 Santeri Sopanen 1997  Savonlinnan Uimaseura    38.14        1:18.53   
11 Marcus Karhu 1998  Savonlinnan Uimaseura    38.32        1:21.23   
12 Joona Juuti 1997  Savonlinnan Uimaseura    40.59        1:24.80   
Samu Hinkkanen 1998  Savonlinnan Uimaseura            DSQ   
                 
                     
 

 

Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Laura Tukia 1999  Lappeenrannan Uimarit    36.13  1:19.12  2:09.04    2:45.65   
Evgenia Glinskaya 1998  Ekran    34.87  1:15.58  2:06.77    2:46.24   
Anni Kalpio 1997  Mikkelin Uimaseura    39.33  1:26.17  2:16.07    2:56.39   
Erika Luukkanen 1998  Vuoksen Uimaseura    40.54  1:26.29  2:18.95    3:00.88   
Sanni Knuutila 1997  Lappeenrannan Uimarit    40.39  1:28.44  2:21.05    3:04.10   
                     
 

 

Laji 15, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jenni Rinteelä 1994  Lahden Uimaseura    34.44  1:15.36  2:00.73    2:38.00   
Maija Tiainen 1996  Savonlinnan Uimaseura    35.25  1:19.73  2:13.08    2:51.45   
Maija Kokkonen 1995  Brahean Uimarit    37.85  1:24.78  2:22.70    3:08.93   
                     
 

 

Laji 16, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jyri Toitturi 1996  Lappeenrannan Uimarit    33.18  1:17.39  2:04.50    2:41.33   
Aleksi Pirinen 1996  Savonlinnan Uimaseura    40.90  1:28.44  2:21.69    3:04.03   
Rasmus Kontinen 1996  Savonlinnan Uimaseura    40.50  1:30.13  2:22.96    3:08.64   
                     
 

 

Laji 16, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Joonas Mikkonen 1988  Savonlinnan Uimaseura    29.31  1:03.09  1:44.18    2:19.63   
Lauri Hartikainen 1994  Haminan Uimaseura    30.01  1:07.90  1:48.63    2:21.05   
                     
 

 

Laji 17, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mathilda Kalenius 2002  Kouvolan Uimarit            46.57   
Tytti Härkönen 2001  Lappeenrannan Uimarit            48.27   
Pirita Arponen 2001  Imatran Uimarit            57.52   
                     
 

 

Laji 17, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Moona Koski 1999  Vuoksen Uimaseura            38.10   
Anna Gukov 1999  Vuoksen Uimaseura            40.79   
Ella Hätönen 1999  Imatran Uimarit            51.03   
Siru Summanen 2000  Imatran Uimarit            53.25   
                     
 

 

Laji 17, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maria Serbinova 1998  Ekran            34.80   
Ninna Luukkonen 1997  Lappeenrannan Uimarit            38.47   
                     
 

 

Laji 18, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Firas El-Idi 2001  Lahden Uimaseura            40.35   
Niklas Laine 2002  Mikkelin Uimaseura            49.99   
Hugo Soljasalo 2001  Lappeenrannan Uimarit            52.55   
Atte Jokinen 2001  Varkauden Uimarit            1:00.28   
                     
 

 

Laji 18, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jussi Toitturi 1999  Lappeenrannan Uimarit            45.86   
Tuukka Holopainen 2000  Lappeenrannan Kisa-Toverit            48.92   
Jari Siponen 2000  Brahean Uimarit            50.36   
Vili Valtonen 2000  Imatran Uimarit            57.81   
                     
 

 

Laji 18, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jani Kemppi 1998  Vuoksen Uimaseura            34.51   
Aleksey Gromov 1998  Ekran            34.59   
Rodion Lanskikh 1997  Vuoksen Uimaseura            38.74   
Sasa Seppälä 1998  Haminan Uimaseura            39.57   
Rasmus Porvari 1997  Voikkaan Viesti            50.91   
Elmeri Vanhatalo 1998  Imatran Uimarit            DSQ   
                 
                     
 

 

Laji 19, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Johanna Silventoinen 1997  Punkaharjun Urheilijat    35.57        1:12.13   
Jaana Kyllönen 1997  Vuoksen Uimaseura    39.45        1:21.67   
Erika Luukkanen 1998  Vuoksen Uimaseura    40.42        1:22.87   
Elise Tuominen 1997  Lappeenrannan Uimarit    40.46        1:23.72   
Miia Parkkonen 1997  Lappeenrannan Uimarit    39.78        1:24.41   
Jessika Patjas 1997  Kouvolan Uimarit    41.19        1:27.02   
Alina Anttila 2000  Lappeenrannan Uimarit    44.75        1:29.93   
Pinja Pesonen 1999  Savonlinnan Uimaseura    45.16        1:32.22   
Jonna Tuononen 1997  Lappeenrannan Kisa-Toverit            DSQ   
                 
                     
 

 

Laji 19, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vilma Ruotsalainen 1996  Lappeenrannan Uimarit    32.54        1:06.22   
Carita Luukkanen 1996  Vuoksen Uimaseura    32.92        1:09.19   
Oona Soukkio 1995  Lappeenrannan Uimarit    35.86        1:13.37   
Sara Sohlman 1995  Haminan Uimaseura    43.69        1:30.44   
                     
 

 

Laji 20, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Atte Kansanaho 1998  Lappeenrannan Uimarit    36.56        1:15.00   
Aleksi Pirinen 1996  Savonlinnan Uimaseura    39.35        1:25.53   
Niko Meuronen 1998  Lappeenrannan Uimarit    46.28        1:33.77   
Pekka Kansanaho 1996  Lappeenrannan Uimarit    44.93        1:34.81   
                     
 

 

Laji 20, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Timmi Tuutti 1993  Haminan Uimaseura    30.22        1:02.54   
Juha Silventoinen 1993  Punkaharjun Urheilijat    32.56        1:06.40   
Jaakko Jyrkinen 1992  Savonlinnan Uimaseura    33.34        1:08.38   
                     
 

 

Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Skatkova Varua 1999  Ekran    35.24        1:16.66   
Laura Tukia 1999  Lappeenrannan Uimarit    36.25        1:17.98   
Moona Koski 1999  Vuoksen Uimaseura    38.90        1:22.90   
Mari Siponen 1999  Brahean Uimarit    45.66        1:35.68   
Anni Juvonen 1999  Lappeenrannan Uimarit    48.16        1:39.25   
Martta Korhonen 2000  Lappeenrannan Uimarit    47.79        1:44.65   
                     
 

 

Laji 21, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Saima Kivimäki 1997  Lappeenrannan Uimarit    34.49        1:14.56   
Evgenia Glinskaya 1998  Ekran    35.79        1:18.45   
Sanni Knuutila 1997  Lappeenrannan Uimarit    39.85        1:23.68   
Peppi Pajari 1997  Lappeenrannan Uimarit    38.59        1:24.94   
Ninna Luukkonen 1997  Lappeenrannan Uimarit    40.08        1:24.98   
Venla Laukkanen 1998  Savonlinnan Uimaseura    40.49        1:26.33   
Sanni Villanen 1997  Lappeenrannan Kisa-Toverit    39.66        1:26.92   
Suvi Soljasalo 1998  Lappeenrannan Uimarit    41.26        1:27.12   
Vilma Albertsson 1997  Vuoksen Uimaseura    41.66        1:30.28   
10 Emma Ojamaa 1998  Imatran Uimarit    43.71        1:33.16   
11 Anni Silvennoinen 1998  Savonlinnan Uimaseura    45.21        1:39.03   
Saana Seppä 1998  Lappeenrannan Uimarit            DNS   
                     
 

 

Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Niklas Laine 2002  Mikkelin Uimaseura    54.08        1:54.79   
Markus Tuominen 1999  Lappeenrannan Uimarit            DSQ   
                 
                     
 

 

Laji 22, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jani Kemppi 1998  Vuoksen Uimaseura    32.87        1:14.99   
Roope Pakkanen 1997  Haminan Uimaseura    35.92        1:16.98   
Taneli Härkönen 1997  Lappeenrannan Uimarit    36.71        1:19.42   
Teemu Vihervaara 1998  Voikkaan Viesti    38.82        1:21.21   
Olli Soramies 1998  Voikkaan Viesti    40.41        1:26.47   
Joona Juuti 1997  Savonlinnan Uimaseura    44.51        1:31.15   
Santeri Sopanen 1997  Savonlinnan Uimaseura    43.17        1:34.60   
Marcus Karhu 1998  Savonlinnan Uimaseura    46.99        1:37.68   
Simo Karppanen 1998  Lappeenrannan Uimarit    52.72        1:44.45   
10 Samu Hinkkanen 1998  Savonlinnan Uimaseura    53.94        1:45.47   
Michael Novikov 1998  Ekran            DSQ   
                 
                     
 

 

Laji 23, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Suvi Vepsäläinen 1969  Brahean Uimarit    41.89        1:29.23   
                     
 

 

Laji 24, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Juha Iivonen 1959  Lappeenrannan Uimarit    28.27        1:02.29   
Timo Salminen 1968  Poseidon    31.96        1:06.57   
Matti Vainikka 1982  Lappeenrannan Kisa-Toverit    31.13        1:07.46   
                     
 

 

Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Johanna Silventoinen 1997  Punkaharjun Urheilijat    32.97  1:08.98  1:45.09    2:18.30   
Ilona Rämä 1997  Haminan Uimaseura    33.24  1:10.81  1:49.10    2:25.98   
Skatkova Varua 1999  Ekran    32.62  1:09.74  1:49.03    2:26.37   
Vasilisa Ivanovskaya 1998  Ekran    34.76  1:13.52  1:54.02    2:31.04   
Jaana Kyllönen 1997  Vuoksen Uimaseura    34.96  1:15.38  1:57.66    2:37.72   
Iina Järvenkylä 1997  Voikkaan Viesti    36.26  1:16.59  2:00.01    2:40.95   
Anna Gukov 1999  Vuoksen Uimaseura    37.21  1:19.13  2:03.21    2:45.24   
Oona Punkkinen 1998  Voikkaan Viesti    40.18  1:23.09  2:07.02    2:49.05   
                     
 

 

Laji 25, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Carita Luukkanen 1996  Vuoksen Uimaseura    32.42  1:08.07  1:43.88    2:17.65   
Tanja Ruohoniemi 1995  Vuoksen Uimaseura    32.49  1:07.81  1:44.03    2:17.94   
Jenni Rinteelä 1994  Lahden Uimaseura    32.21  1:07.99  1:44.68    2:20.78   
Maija Tiainen 1996  Savonlinnan Uimaseura    33.87  1:11.20  1:50.02    2:28.14   
Sara Sohlman 1995  Haminan Uimaseura    37.09  1:18.44  2:01.01    2:40.30   
                     
 

 

Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 vuosi ja nuorempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Miikka Salminen 1996  Poseidon    30.70  1:04.76  1:40.15    2:14.81   
Jyri Toitturi 1996  Lappeenrannan Uimarit    31.58  1:08.40  1:46.05    2:20.63   
Artur Gukov 1996  Vuoksen Uimaseura    32.85  1:09.63  1:46.30    2:20.88   
Sasa Seppälä 1998  Haminan Uimaseura    36.20  1:18.05  2:01.93    2:44.24   
Pekka Kansanaho 1996  Lappeenrannan Uimarit    37.33  1:19.42  2:03.62    2:45.70   
Firas El-Idi 2001  Lahden Uimaseura    38.11  1:23.21  2:08.42    2:50.42   
                     
 

 

Laji 26, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 vuosi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Miikka Ruohoniemi 1993  Imatran Uimarit    28.11  59.18  1:30.93    2:01.57   
Erik Lamberg 1993  Imatran Uimarit    29.03  1:01.42  1:33.79    2:03.40   
Timmi Tuutti 1993  Haminan Uimaseura    28.75  59.75  1:31.95    2:03.77   
Eetu Suomalainen 1989  Swimming Jyväskylä    29.04  1:01.17  1:33.23    2:04.14   
Lauri Hartikainen 1994  Haminan Uimaseura    29.36  1:02.25  1:35.10    2:06.54   
Juha Silventoinen 1993  Punkaharjun Urheilijat    29.74  1:03.48  1:38.69    2:13.34   
Teemu Karhu 1995  Lappeenrannan Kisa-Toverit    32.39  1:10.07  1:49.48    2:22.99   
Janne Nevalainen 1995  Brahean Uimarit    35.65  1:18.49  2:04.51    2:48.76   
                     
 

 

Laji 27, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 0 vuosi ja vanhempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ekran 2G+2B  Ekran            2:07.41   
 Evgenia Glinskaya 1998      32.57        32.57   
 Natalia Laugina 1998      32.04        1:04.61   
 Aleksey Gromov 1998      31.27        1:35.88   
 Michael Novikov 1998      31.53        2:07.41   
                     
Vovi Seka [1998]  1998  Voikkaan Viesti            2:14.55   
 Teemu Vihervaara 1998      31.71        31.71   
 Oona Punkkinen 1998      36.68        1:08.39   
 Olli Soramies 1998      33.53        1:41.92   
 Tuuli Vuorentausta 1998      32.63        2:14.55   
                     
Lru Seka [1998]  1998  Lappeenrannan Uimarit            2:30.47   
 Alina Anttila 2000      35.06        35.06   
 Anni Juvonen 1999      40.01        1:15.07   
 Jussi Toitturi 1999      35.65        1:50.72   
 Antti Tuomisto 1999      39.75        2:30.47   
                     
Imu 2T+2P 50M Vuv  Imatran Uimarit            2:48.36   
 Vili Valtonen 2000      49.59        49.59   
 Anna Kontunen 1999      42.06        1:31.65   
 Elmeri Vanhatalo 1998      41.63        2:13.28   
 Emma Ojamaa 1998      35.08        2:48.36   
                     
Imu2  1998  Imatran Uimarit            3:18.27   
 Arto Tanttu 2001      50.20        50.20   
 Pirita Arponen 2001      47.51        1:37.71   
 Antti Issakainen 2001      50.69        2:28.40   
 Christa Luukkonen 2001      49.87        3:18.27   
                     
                     
 

 

Laji 28, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 0 vuosi ja vanhempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vuus Seka [1996]  1996  Vuoksen Uimaseura            2:01.94   
 Artur Gukov 1996      29.23        29.23   
 Erika Luukkanen 1998      31.86        1:01.09   
 Moona Koski 1999      32.32        1:33.41   
 Jani Kemppi 1998      28.53        2:01.94   
                     
Lru Seka [1996]  1996  Lappeenrannan Uimarit            2:04.81   
 Atte Kansanaho 1998      29.92        29.92   
 Perttu Korhonen 1998      30.03        59.95   
 Jenna Pesu 1996      30.99        1:30.94   
 Ninna Luukkonen 1997      33.87        2:04.81   
                     
Sus Seka [1996]  1996  Savonlinnan Uimaseura            2:12.96   
 Venla Laukkanen 1998      32.35        32.35   
 Anni Silvennoinen 1998      37.82        1:10.17   
 Samu Hinkkanen 1998      32.73        1:42.90   
 Aleksi Pirinen 1996      30.06        2:12.96   
                     
Lrkt Seka [1996]  1996  Lappeenrannan Kisa-Toverit            2:17.33   
 Jonna Tuononen 1997      32.06        32.06   
 Sanni Villanen 1997      32.37        1:04.43   
 Tuukka Holopainen 2000      39.83        1:44.26   
 Eetu Melanen 1999      33.07        2:17.33   
                     
                     
 

 

Laji 29, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 vuosi ja vanhempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Lru Naiset  1994  Lappeenrannan Uimarit            4:55.19   
 Oona Soukkio 1995      36.12  1:14.34      1:14.34   
 Vilma Ruotsalainen 1996      38.55  1:21.97      2:36.31   
 Erika Tuominen 1995      34.29  1:14.89      3:51.20   
 Saima Kivimäki 1997      30.65  1:03.99      4:55.19   
                     
Vuus Naiset  Vuoksen Uimaseura            4:55.79   
 Carita Luukkanen 1996      33.15  1:09.51      1:09.51   
 Miia Nykänen 1995      38.06  1:20.64      2:30.15   
 Tanja Ruohoniemi 1995      33.32  1:12.58      3:42.73   
 Laura Turkia 1993      34.01  1:13.06      4:55.79   
                     
Ekran 4X100 W  Ekran            DSQ   
 Vasilisa Ivanovskaya 1998      36.71        1:15.66   
                 
                     
                     
 

 

Laji 30, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 vuosi ja vanhempi 
 

 

Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Imu  Imatran Uimarit            4:30.38   
 Erik Lamberg 1993      31.04  1:04.06      1:04.06   
 Tuomas Hartikainen 1994      35.10  1:17.04      2:21.10   
 Samuli Cederström 1994      33.49  1:14.18      3:35.28   
 Miikka Ruohoniemi 1993      25.99  55.10      4:30.38   
                     
Lru Miehet [1811]  160  Lappeenrannan Uimarit            4:41.56   
 Juha Iivonen 1959      35.92  1:13.62      1:13.62   
 Jari Johansson 1977      36.06  1:16.52      2:30.14   
 Roy Rantalainen 1990      30.32  1:04.42      3:34.56   
 Asko Kiiveri 1966      32.14  1:07.00      4:41.56   
                     
Lru Miehet [1994]  1994  Lappeenrannan Uimarit            4:47.62   
 Miko Joronen 1996      35.33  1:12.41      1:12.41   
 Niko Kivistö 1996      37.90  1:21.05      2:33.46   
 Manu Joronen 1996      31.56  1:08.78      3:42.24   
 Jyri Toitturi 1996      30.89  1:05.38      4:47.62   
                     
                     
 

 

 

Tekjä: WinGrodan 1.16.15 
Lisenssi: Imatran Uimarit