Toukouinnit 2012

Vuoden 2012 Toukouinnit uitiin 5.5.2012

 

Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (ei väliaikoja)

 

 

  Kilpailu Toukouinnit   Tulostuspäivämäärä 05 toukokuu 2012  
  Kilpailun paikkakunta Imatra   Tulostusaika 18:19  
  Järjestäjä Imatran uimarit        
  Allas 25m        
  Kilpailupäivämäärä 05 toukokuu 2012        

 

 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Ksenia Gaydamukha 2002 Cometa, St Petersburg           41.40  
2Karina Averyanova 2002 Cometa, St Petersburg           41.60  
3Mathilda Kalenius 2002 Kouvolan Uimarit           43.25  
4Sandra Kalenius 2003 Kouvolan Uimarit           45.21  
5Petra Tuunanen 2002 Brahean Uimarit - Lieksa           49.34  
6Minna Musikka 2002 Haminan Uimaseura           52.30  
-Noora Brofors 2002 Haminan Uimaseura           DSQ  
  SW 6.2 Uintia vatsallaan              
-Veera Vihavainen 2002 Punkaharjun Urheilijat           DSQ  
  SW 6.2 Uintia vatsallaan              
-Viivi Paasonen 2002 Punkaharjun Urheilijat           DSQ  
  SW 6.2 Uintia vatsallaan              
                     

 

 

Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Emma Leppä 2000 Kouvolan Uimarit           40.51  
2Martta Korhonen 2000 Lappeenrannan Uimarit           43.16  
3Miia Puranen 2001 Voikkaan Viesti           43.87  
4Sofia Grytsiv 2000 Vuoksen Uimaseura           43.98  
5Siru Summanen 2000 Imatran Uimarit           45.61  
6Pirita Arponen 2001 Imatran Uimarit           45.97  
7Noora Luukkanen 2001 Vuoksen Uimaseura           48.78  
-Christa Luukkonen 2001 Imatran Uimarit           DSQ  
  SW 6.2 Uintia vatsallaan              
-Ella Järvelä 2001 Haminan Uimaseura           DSQ  
  SW 6.2 Uintia vatsallaan              
                     
 

 

Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v

 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Maria Serbinova 1998 Command. St Petersburg           32.44  
2Laura Tukia 1999 Lappeenrannan Uimarit           35.20  
3Pinja Kuitunen 1998 Mikkelin Uimaseura           39.37  
4Anna Gukov 1999 Vuoksen Uimaseura           39.42  
5Eveliina Juvonen 1998 Mikkelin Uimaseura           41.11  
6Miila-Maria Bamberg 1999 Brahean Uimarit - Lieksa           41.88  
7Veera Kalenius 1998 Kouvolan Uimarit           41.98  
8Juulia Laitinen 1998 Lappeenrannan Uimarit           43.84  
9Anni Silvennoinen 1998 Savonlinnan Uimaseura           45.60  
                     
 

 

Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Dmitrii Popov 2002 Cometa, St Petersburg           37.86  
2Ivan Gerasimov 2002 Cometa, St Petersburg           40.12  
3Lauri Kettunen 2002 Lappeenrannan Uimarit           50.43  
4Pavel Kalminsky 2004 St Petersburg           57.42  
-Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit           DSQ  
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä              
                     
 

 

Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Ossi Kleimola 2001 Kouvolan Uimarit           40.73  
2Toni Saarinen 2000 Haminan Uimaseura           47.26  
3Verneri Suutari 2001 Kouvolan Uimarit           49.52  
4Tuomas Härkönen 2000 Brahean Uimarit - Lieksa           50.47  
5Arto Tanttu 2001 Imatran Uimarit           51.60  
6Antti Issakainen 2001 Imatran Uimarit           52.77  
                     
 

 

Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Atte Kansanaho 1998 Lappeenrannan Uimarit           32.28  
2Jani Kiesiläinen 1998 Mikkelin Uimaseura           34.84  
3Michael Novikov 1998 Command. St Petersburg           35.82  
4Toni Mikkonen 1998 Savonlinnan Uimaseura           41.64  
5Jussi Toitturi 1999 Lappeenrannan Uimarit           42.30  
6Antti Tuomisto 1999 Lappeenrannan Uimarit           49.39  
7Tony Mertala 1999 Lappeenrannan Uimarit           52.22  
                     
 

 

Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v

 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Rodion Lanskikh 1997 Vuoksen Uimaseura           32.92  
                     
 

 

Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Linda Wallenius 1999 Salon Uimarit           2:51.28  
2Elina Nissinen 1998 Mikkelin Uimaseura           2:51.86  
3Mari Siponen 1999 Brahean Uimarit - Lieksa           3:00.49  
4Sara Sohlman 1995 Haminan Uimaseura           3:08.42  
5Liisa Tirkkonen 1963 Lappeenrannan Kisa-Toverit           3:28.88  
6Kiia Toikka 2001 Kotkan Uimaseura           3:34.91  
                     
 

 

Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Miikka Ruohoniemi 1993 Imatran Uimarit           2:14.04  
2Timmi Tuutti 1993 Haminan Uimaseura           2:18.51  
3Lauri Hartikainen 1994 Haminan Uimaseura           2:19.33  
4Gregory Kalminsky 1998 St Petersburg           2:20.57  
5Olli Soramies 1998 Voikkaan Viesti           2:46.20  
                     
 

 

Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Anna Fedorova 2002 Cometa, St Petersburg           1:35.95  
2Emma Leppä 2000 Kouvolan Uimarit           1:40.23  
3Mira Soramies 2000 Voikkaan Viesti           1:41.84  
4Tytti Härkönen 2001 Lappeenrannan Uimarit           1:43.94  
5Anna-Maria Peltola 2001 Haminan Uimaseura           1:46.88  
6Henriikka Hämäläinen 2000 Kouvolan Uimarit           1:56.96  
7Sandra Kalenius 2003 Kouvolan Uimarit           1:58.08  
                     
 

 

Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Erika Luukkanen 1998 Vuoksen Uimaseura           1:29.46  
2Anni Juvonen 1999 Lappeenrannan Uimarit           1:40.21  
                     
 

 

Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Natasha Skachkova 1997 Ekran           1:19.89  
2Laura Karhu 1995 Savonlinnan Uimaseura           1:22.06  
3Ilona Rämä 1997 Haminan Uimaseura           1:22.79  
4Ninna Luukkonen 1997 Lappeenrannan Uimarit           1:28.43  
5Sanni Knuutila 1997 Lappeenrannan Uimarit           1:30.13  
6Peppi Pajari 1997 Lappeenrannan Uimarit           1:33.06  
7Veera Penttilä 1997 Haminan Uimaseura           1:34.50  
                     
 

 

Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Danila Ilin 2002 Cometa, St Petersburg           1:35.20  
2Jari Siponen 2000 Brahean Uimarit - Lieksa           1:43.50  
3Vili Valtonen 2000 Imatran Uimarit           1:54.52  
                     
 

 

Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Sasa Seppälä 1998 Haminan Uimaseura           1:24.44  
2Simo Karppanen 1998 Lappeenrannan Uimarit           1:35.94  
3Toni Mikkonen 1998 Savonlinnan Uimaseura           1:38.65  
                     
 

 

Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Joonas Mikkonen 1988 Savonlinnan Uimaseura           1:07.95  
2Teemu-Taneli Korpela 1993 Lappeenrannan Uimarit           1:14.35  
3Anttoni Hautamaa 1996 Lappeenrannan Uimarit           1:16.72  
4Niko Kivistö 1996 Lappeenrannan Uimarit           1:25.38  
5Taneli Härkönen 1997 Lappeenrannan Uimarit           1:26.85  
6Antti Väyrynen 1991 Brahean Uimarit - Lieksa           1:26.99  
7Aleksi Pirinen 1996 Savonlinnan Uimaseura           1:28.23  
8Joona Juuti 1997 Savonlinnan Uimaseura           1:31.16  
9Santeri Sopanen 1997 Savonlinnan Uimaseura           1:46.25  
                     
 

 

Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Ksenia Gaydamukha 2002 Cometa, St Petersburg           34.11  
2Noora Brofors 2002 Haminan Uimaseura           40.79  
3Petra Tuunanen 2002 Brahean Uimarit - Lieksa           41.96  
4Veera Vihavainen 2002 Punkaharjun Urheilijat           42.18  
5Emma Issakainen 2002 Imatran Uimarit           44.14  
6Viivi Paasonen 2002 Punkaharjun Urheilijat           44.36  
7Aino Vaaranmäki 2002 Imatran Uimarit           45.74  
8Minna Musikka 2002 Haminan Uimaseura           46.45  
9Viljaana Myllärinen 2004 Imatran Uimarit           57.68  
-Iida Heikkinen 2004 Imatran Uimarit           DSQ  
  SW 5.2 Ei koskettanut seinää käännöksessä              
                     
 

 

Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Anna-Maria Peltola 2001 Haminan Uimaseura           36.06  
2Tinja Sikanen 2000 Mikkelin Uimaseura           36.41  
3Emma Leppä 2000 Kouvolan Uimarit           36.67  
4Miia Puranen 2001 Voikkaan Viesti           36.84  
5Henriikka Hämäläinen 2000 Kouvolan Uimarit           39.50  
6Noora Luukkanen 2001 Vuoksen Uimaseura           39.54  
7Viivi Toivari 2001 Lappeenrannan Uimarit           39.75  
8Ella Järvelä 2001 Haminan Uimaseura           40.21  
9Pirita Arponen 2001 Imatran Uimarit           40.45  
10Reetta Litmanen 2001 Imatran Uimarit           42.51  
11Ira Soininen 2000 Imatran Uimarit           43.08  
12Christa Luukkonen 2001 Imatran Uimarit           43.53  
                     
 

 

Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Maria Serbinova 1998 Command. St Petersburg           28.83  
2Suvi Soljasalo 1998 Lappeenrannan Uimarit           31.68  
3Tuuli Vuorentausta 1998 Voikkaan Viesti           31.86  
4Veera Kalenius 1998 Kouvolan Uimarit           34.48  
5Sonja Kinnunen 1999 Lappeenrannan Kisa-Toverit           34.57  
6Oona Punkkinen 1998 Voikkaan Viesti           34.90  
7Juulia Laitinen 1998 Lappeenrannan Uimarit           37.20  
                     
 

 

Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Miia Parkkonen 1997 Lappeenrannan Uimarit           32.05  
2Jonna Tuononen 1997 Lappeenrannan Kisa-Toverit           32.34  
3Sara Sohlman 1995 Haminan Uimaseura           32.75  
4Iina Järvenkylä 1997 Voikkaan Viesti           33.46  
5Kirsi Kinnunen 1970 Punkaharjun Urheilijat           33.84  
6Liisa Tirkkonen 1963 Lappeenrannan Kisa-Toverit           36.91  
                     
 

 

Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Andrei Minakov 2002 Cometa, St Petersburg           33.91  
2Ivan Gerasimov 2002 Cometa, St Petersburg           35.13  
3Niklas Laine 2002 Mikkelin Uimaseura           36.72  
4Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit           38.78  
5Lauri Kettunen 2002 Lappeenrannan Uimarit           49.46  
-Aleksi Moilanen 2002 Haminan Uimaseura           DSQ  
  SW 4.4 Vilppilähtö              
                     
 

 

Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Jari Nekkula 2000 Voikkaan Viesti           34.48  
2Aleksi Hautaniemi 2000 Lappeenrannan Kisa-Toverit           34.72  
3Ossi Kleimola 2001 Kouvolan Uimarit           35.47  
4Nesja Seppälä 2000 Haminan Uimaseura           36.42  
5Hugo Soljasalo 2001 Lappeenrannan Uimarit           36.87  
6Rasmus Lyytikäinen 2001 Haminan Uimaseura           38.61  
7Verneri Suutari 2001 Kouvolan Uimarit           38.77  
8Toni Saarinen 2000 Haminan Uimaseura           39.43  
9Juuso Neuvonen 2000 Mikkelin Uimaseura           39.53  
10Jari Siponen 2000 Brahean Uimarit - Lieksa           41.42  
11Tuomas Härkönen 2000 Brahean Uimarit - Lieksa           42.45  
12Aaro Saharinen 2001 Haminan Uimaseura           42.78  
13Arto Tanttu 2001 Imatran Uimarit           44.73  
14Antti Issakainen 2001 Imatran Uimarit           45.24  
-Eemil Miikki 2001 Imatran Uimarit           DSQ  
  SW 4.4 Vilppilähtö              
                     
 

 

Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Perttu Korhonen 1998 Lappeenrannan Uimarit           28.38  
2Valtteri Hämäläinen 1998 Kouvolan Uimarit           29.33  
3Eetu Melanen 1999 Lappeenrannan Kisa-Toverit           31.37  
4Juho Tuomaala 1998 Lappeenrannan Uimarit           31.61  
5Santeri Pykäläinen 1998 Lappeenrannan Uimarit           31.70  
6Mikko Autere 1998 Imatran Uimarit           36.79  
7Antti Tuomisto 1999 Lappeenrannan Uimarit           39.10  
-Elmeri Vanhatalo 1998 Imatran Uimarit           DSQ  
-Juho Kinnunen 1999 Punkaharjun Urheilijat           DSQ  
  SW 4.4 Vilppilähtö              
                     
 

 

Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Timmi Tuutti 1993 Haminan Uimaseura           25.31  
2Erik Lamberg 1993 Imatran Uimarit           25.34  
3Lauri Hartikainen 1994 Haminan Uimaseura           26.45  
4Manu Joronen 1996 Lappeenrannan Uimarit           27.19  
5Jaakko Jyrkinen 1992 Savonlinnan Uimaseura           27.58  
6Jyri Toitturi 1996 Lappeenrannan Uimarit           27.85  
7Rodion Lanskikh 1997 Vuoksen Uimaseura           28.24  
8Teemu Karhu 1995 Lappeenrannan Kisa-Toverit           28.26  
9Artur Gukov 1996 Vuoksen Uimaseura           28.29  
10Pauli Haahti 1996 Haminan Uimaseura           30.33  
11Simo Härkönen 1995 Brahean Uimarit - Lieksa           31.39  
12Rasmus Porvari 1997 Voikkaan Viesti           36.72  
13Santtu Tarkiainen 1980 Lappeenrannan Uimarit           46.89  
                     
 

 

Laji 9, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Alina Anttila 2000 Lappeenrannan Uimarit           1:22.77  
2Irina Kuzikova 2002 Cometa, St Petersburg           1:23.97  
3Karina Averyanova 2002 Cometa, St Petersburg           1:29.29  
4Tytti Härkönen 2001 Lappeenrannan Uimarit           1:29.72  
5Martta Korhonen 2000 Lappeenrannan Uimarit           1:30.19  
6Mathilda Kalenius 2002 Kouvolan Uimarit           1:34.42  
7Mira Soramies 2000 Voikkaan Viesti           1:36.38  
8Henriikka Hämäläinen 2000 Kouvolan Uimarit           1:45.59  
-Siru Summanen 2000 Imatran Uimarit           DSQ  
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti              
-Sofia Grytsiv 2000 Vuoksen Uimaseura           DSQ  
  SW 4.4 Vilppilähtö              
                     
 

 

Laji 9, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Laura Tukia 1999 Lappeenrannan Uimarit           1:14.50  
2Veera Kalenius 1998 Kouvolan Uimarit           1:28.61  
3Eveliina Juvonen 1998 Mikkelin Uimaseura           1:29.10  
4Pinja Kuitunen 1998 Mikkelin Uimaseura           1:29.15  
5Anni Silvennoinen 1998 Savonlinnan Uimaseura           1:33.68  
6Miila-Maria Bamberg 1999 Brahean Uimarit - Lieksa           1:35.08  
-Alina Batalov 1999 Na           DNS  
-Anna Gukov 1999 Vuoksen Uimaseura           DSQ  
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään              
                     
 

 

Laji 10, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Andrei Minakov 2002 Cometa, St Petersburg           1:23.91  
2Ossi Kleimola 2001 Kouvolan Uimarit           1:35.60  
3Joona Tikka 2000 Swimming Jyväskylä           1:35.91  
                     
 

 

Laji 10, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v

 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Aleksey Gromov 1998 Command. St Petersburg           1:12.88  
2Jani Kiesiläinen 1998 Mikkelin Uimaseura           1:14.86  
3Olli Soramies 1998 Voikkaan Viesti           1:16.72  
4Valtteri Hämäläinen 1998 Kouvolan Uimarit           1:18.01  
5Michael Novikov 1998 Command. St Petersburg           1:19.87  
6Tony Mertala 1999 Lappeenrannan Uimarit           1:51.45  
                     
 

 

Laji 11, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Ilona Rämä 1997 Haminan Uimaseura           2:22.35  
2Natasha Skachkova 1997 Ekran           2:23.30  
3Maija Tiainen 1996 Savonlinnan Uimaseura           2:28.31  
4Laura Karhu 1995 Savonlinnan Uimaseura           2:35.35  
5Elina Nissinen 1998 Mikkelin Uimaseura           2:35.51  
6Linda Wallenius 1999 Salon Uimarit           2:35.92  
7Jonna Tuononen 1997 Lappeenrannan Kisa-Toverit           2:35.95  
8Veera Penttilä 1997 Haminan Uimaseura           2:44.76  
9Liisa Tirkkonen 1963 Lappeenrannan Kisa-Toverit           3:06.47  
-Iina Järvenkylä 1997 Voikkaan Viesti           DNF  
                     
 

 

Laji 12, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Miikka Ruohoniemi 1993 Imatran Uimarit           1:57.71  
2Erik Lamberg 1993 Imatran Uimarit           2:02.74  
3Miko Joronen 1996 Lappeenrannan Uimarit           2:06.48  
4Teemu Karhu 1995 Lappeenrannan Kisa-Toverit           2:24.20  
5Joonas Mikkonen 1988 Savonlinnan Uimaseura           2:30.58  
5Samu Hinkkanen 1998 Savonlinnan Uimaseura           2:30.58  
7Pauli Haahti 1996 Haminan Uimaseura           2:34.49  
8Rasmus Kontinen 1996 Savonlinnan Uimaseura           2:45.39  
9Eero-Pekka Temonen 1997 Savonlinnan Uimaseura           2:54.62  
10Rasmus Porvari 1997 Voikkaan Viesti           3:03.62  
11Antti Väyrynen 1991 Brahean Uimarit - Lieksa           3:14.83  
12Juuso Neuvonen 2000 Mikkelin Uimaseura           3:16.17  
                     
 

 

Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Irina Kuzikova 2002 Cometa, St Petersburg           44.05  
2Anna Fedorova 2002 Cometa, St Petersburg           45.27  
3Mathilda Kalenius 2002 Kouvolan Uimarit           51.00  
4Petra Tuunanen 2002 Brahean Uimarit - Lieksa           53.57  
5Sandra Kalenius 2003 Kouvolan Uimarit           56.83  
6Aino Vaaranmäki 2002 Imatran Uimarit           59.66  
                     
 

 

Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Sofia Grytsiv 2000 Vuoksen Uimaseura           43.83  
2Emma Leppä 2000 Kouvolan Uimarit           46.67  
3Siru Summanen 2000 Imatran Uimarit           51.19  
4Henriikka Hämäläinen 2000 Kouvolan Uimarit           54.66  
5Christa Luukkonen 2001 Imatran Uimarit           57.07  
6Reetta Litmanen 2001 Imatran Uimarit           58.28  
7Iiris Kekäle 2001 Imatran Uimarit           58.32  
                     
 

 

Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Erika Luukkanen 1998 Vuoksen Uimaseura           39.58  
2Laura Tukia 1999 Lappeenrannan Uimarit           40.54  
3Maria Serbinova 1998 Command. St Petersburg           42.14  
4Mari Siponen 1999 Brahean Uimarit - Lieksa           45.09  
5Veera Kalenius 1998 Kouvolan Uimarit           46.28  
                     
 

 

Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Danila Ilin 2002 Cometa, St Petersburg           44.94  
2Andrei Minakov 2002 Cometa, St Petersburg           45.45  
3Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit           54.18  
                     
 

 

Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Jari Siponen 2000 Brahean Uimarit - Lieksa           47.44  
2Vili Valtonen 2000 Imatran Uimarit           51.65  
3Hugo Soljasalo 2001 Lappeenrannan Uimarit           53.34  
4Verneri Suutari 2001 Kouvolan Uimarit           57.39  
5Tuomas Härkönen 2000 Brahean Uimarit - Lieksa           57.66  
6Aaro Saharinen 2001 Haminan Uimaseura           1:04.44  
-Rasmus Lyytikäinen 2001 Haminan Uimaseura           DSQ  
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään              
                     
 

 

Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Valtteri Hämäläinen 1998 Kouvolan Uimarit           42.66  
2Eetu Melanen 1999 Lappeenrannan Kisa-Toverit           43.06  
3Simo Karppanen 1998 Lappeenrannan Uimarit           43.93  
4Samu Hinkkanen 1998 Savonlinnan Uimaseura           44.77  
                     
 

 

Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Anttoni Hautamaa 1996 Lappeenrannan Uimarit           36.14  
2Rasmus Kontinen 1996 Savonlinnan Uimaseura           40.60  
3Santeri Sopanen 1997 Savonlinnan Uimaseura           46.94  
4Eero-Pekka Temonen 1997 Savonlinnan Uimaseura           48.86  
                     
 

 

Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Alina Anttila 2000 Lappeenrannan Uimarit           1:14.16  
2Ksenia Gaydamukha 2002 Cometa, St Petersburg           1:16.56  
3Mira Soramies 2000 Voikkaan Viesti           1:19.24  
4Anna-Maria Peltola 2001 Haminan Uimaseura           1:19.58  
5Sofia Grytsiv 2000 Vuoksen Uimaseura           1:19.86  
6Emma Leppä 2000 Kouvolan Uimarit           1:20.31  
7Miia Puranen 2001 Voikkaan Viesti           1:21.08  
8Tinja Sikanen 2000 Mikkelin Uimaseura           1:23.65  
9Mathilda Kalenius 2002 Kouvolan Uimarit           1:23.94  
10Viivi Toivari 2001 Lappeenrannan Uimarit           1:39.80  
                     
 

 

Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Natalia Lauguina 1998 Command. St Petersburg           1:07.16  
2Linda Wallenius 1999 Salon Uimarit           1:10.24  
3Suvi Soljasalo 1998 Lappeenrannan Uimarit           1:10.58  
4Tuuli Vuorentausta 1998 Voikkaan Viesti           1:11.36  
5Anna Gukov 1999 Vuoksen Uimaseura           1:11.72  
6Pinja Kuitunen 1998 Mikkelin Uimaseura           1:15.19  
7Oona Punkkinen 1998 Voikkaan Viesti           1:15.73  
8Sonja Kinnunen 1999 Lappeenrannan Kisa-Toverit           1:17.38  
9Anni Juvonen 1999 Lappeenrannan Uimarit           1:17.71  
10Juulia Laitinen 1998 Lappeenrannan Uimarit           1:19.96  
11Miila-Maria Bamberg 1999 Brahean Uimarit - Lieksa           1:21.02  
12Anni Silvennoinen 1998 Savonlinnan Uimaseura           1:25.55  
-Victoria Harkova 1999 Na           DNS  
                     
 

 

Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Miia Parkkonen 1997 Lappeenrannan Uimarit           1:10.71  
2Ninna Luukkonen 1997 Lappeenrannan Uimarit           1:10.74  
3Peppi Pajari 1997 Lappeenrannan Uimarit           1:10.84  
4Sanni Knuutila 1997 Lappeenrannan Uimarit           1:12.92  
                     
 

 

Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Aleksi Hautaniemi 2000 Lappeenrannan Kisa-Toverit           1:16.32  
2Ivan Gerasimov 2002 Cometa, St Petersburg           1:19.21  
3Ossi Kleimola 2001 Kouvolan Uimarit           1:19.55  
4Jari Nekkula 2000 Voikkaan Viesti           1:20.88  
5Andrei Kapralov 2002 Cometa, St Petersburg           1:22.23  
6Hugo Soljasalo 2001 Lappeenrannan Uimarit           1:22.95  
7Nesja Seppälä 2000 Haminan Uimaseura           1:23.36  
8Joona Tikka 2000 Swimming Jyväskylä           1:28.95  
9Niklas Laine 2002 Mikkelin Uimaseura           1:29.51  
10Aleksi Moilanen 2002 Haminan Uimaseura           1:38.19  
                     
 

 

Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Gregory Kalminsky 1998 St Petersburg           57.52  
2Perttu Korhonen 1998 Lappeenrannan Uimarit           1:03.21  
3Aleksey Gromov 1998 Command. St Petersburg           1:04.63  
4Sasa Seppälä 1998 Haminan Uimaseura           1:04.83  
5Valtteri Hämäläinen 1998 Kouvolan Uimarit           1:06.32  
6Santeri Pykäläinen 1998 Lappeenrannan Uimarit           1:11.20  
7Juho Tuomaala 1998 Lappeenrannan Uimarit           1:12.86  
8Jussi Toitturi 1999 Lappeenrannan Uimarit           1:15.24  
9Toni Mikkonen 1998 Savonlinnan Uimaseura           1:16.61  
10Elmeri Vanhatalo 1998 Imatran Uimarit           1:21.17  
-Andrey Aleksandrov 1998 Lappeenrannan Uimarit           DNS  
                     
 

 

Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Taneli Härkönen 1997 Lappeenrannan Uimarit           1:06.99  
                     
 

 

Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Elina Nissinen 1998 Mikkelin Uimaseura           2:53.89  
                     
 

 

Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Maija Tiainen 1996 Savonlinnan Uimaseura           2:50.00  
2Iina Järvenkylä 1997 Voikkaan Viesti           2:58.60  
                     
 

 

Laji 18, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Olli Soramies 1998 Voikkaan Viesti           2:43.61  
2Michael Novikov 1998 Command. St Petersburg           2:45.34  
3Jani Kiesiläinen 1998 Mikkelin Uimaseura           2:48.34  
                     
 

 

Laji 18, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Timmi Tuutti 1993 Haminan Uimaseura           2:23.65  
2Aleksi Pirinen 1996 Savonlinnan Uimaseura           2:55.85  
3Joona Juuti 1997 Savonlinnan Uimaseura           3:13.92  
                     
 

 

Laji 19, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Alina Anttila 2000 Lappeenrannan Uimarit           36.72  
2Irina Kuzikova 2002 Cometa, St Petersburg           37.67  
3Karina Averyanova 2002 Cometa, St Petersburg           37.70  
4Emma Leppä 2000 Kouvolan Uimarit           39.17  
5Martta Korhonen 2000 Lappeenrannan Uimarit           40.34  
6Anna Fedorova 2002 Cometa, St Petersburg           41.53  
7Tinja Sikanen 2000 Mikkelin Uimaseura           43.45  
8Mira Soramies 2000 Voikkaan Viesti           44.16  
9Mathilda Kalenius 2002 Kouvolan Uimarit           46.71  
10Kiia Toikka 2001 Kotkan Uimaseura           46.75  
11Sandra Kalenius 2003 Kouvolan Uimarit           51.49  
                     
 

 

Laji 19, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Maria Serbinova 1998 Command. St Petersburg           33.92  
2Natalia Lauguina 1998 Command. St Petersburg           34.24  
3Veera Kalenius 1998 Kouvolan Uimarit           39.39  
4Sonja Kinnunen 1999 Lappeenrannan Kisa-Toverit           39.71  
5Mari Siponen 1999 Brahean Uimarit - Lieksa           40.46  
6Anni Juvonen 1999 Lappeenrannan Uimarit           41.90  
                     
 

 

Laji 19, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Peppi Pajari 1997 Lappeenrannan Uimarit           35.25  
2Jonna Tuononen 1997 Lappeenrannan Kisa-Toverit           35.96  
3Sanni Knuutila 1997 Lappeenrannan Uimarit           36.28  
4Miia Parkkonen 1997 Lappeenrannan Uimarit           36.33  
5Sara Sohlman 1995 Haminan Uimaseura           37.04  
6Ninna Luukkonen 1997 Lappeenrannan Uimarit           38.90  
7Veera Penttilä 1997 Haminan Uimaseura           40.96  
                     
 

 

Laji 20, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Dmitrii Popov 2002 Cometa, St Petersburg           38.59  
2Andrei Kapralov 2002 Cometa, St Petersburg           42.54  
3Niklas Laine 2002 Mikkelin Uimaseura           55.81  
-Ossi Kleimola 2001 Kouvolan Uimarit           DSQ  
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus              
                     
 

 

Laji 20, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Aleksey Gromov 1998 Command. St Petersburg           32.29  
2Perttu Korhonen 1998 Lappeenrannan Uimarit           33.43  
3Juho Tuomaala 1998 Lappeenrannan Uimarit           34.76  
4Sasa Seppälä 1998 Haminan Uimaseura           34.97  
5Tony Mertala 1999 Lappeenrannan Uimarit           53.54  
                     
 

 

Laji 20, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Lauri Hartikainen 1994 Haminan Uimaseura           27.49  
2Erik Lamberg 1993 Imatran Uimarit           27.53  
3Timmi Tuutti 1993 Haminan Uimaseura           27.67  
4Miikka Ruohoniemi 1993 Imatran Uimarit           27.92  
5Teemu-Taneli Korpela 1993 Lappeenrannan Uimarit           28.57  
6Manu Joronen 1996 Lappeenrannan Uimarit           29.22  
7Miko Joronen 1996 Lappeenrannan Uimarit           29.27  
8Artur Gukov 1996 Vuoksen Uimaseura           30.25  
9Rodion Lanskikh 1997 Vuoksen Uimaseura           30.73  
10Jyri Toitturi 1996 Lappeenrannan Uimarit           30.75  
11Anttoni Hautamaa 1996 Lappeenrannan Uimarit           31.49  
12Jaakko Jyrkinen 1992 Savonlinnan Uimaseura           32.25  
13Teemu Karhu 1995 Lappeenrannan Kisa-Toverit           32.33  
14Niko Kivistö 1996 Lappeenrannan Uimarit           34.03  
15Taneli Härkönen 1997 Lappeenrannan Uimarit           34.36  
16Antti Väyrynen 1991 Brahean Uimarit - Lieksa           34.43  
17Pauli Haahti 1996 Haminan Uimaseura           36.80  
18Rasmus Kontinen 1996 Savonlinnan Uimaseura           38.54  
19Santeri Sopanen 1997 Savonlinnan Uimaseura           40.55  
20Rasmus Porvari 1997 Voikkaan Viesti           44.66  
                     
 

 

Laji 21, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Tytti Härkönen 2001 Lappeenrannan Uimarit           1:34.21  
2Anna-Maria Peltola 2001 Haminan Uimaseura           1:37.34  
3Kiia Toikka 2001 Kotkan Uimaseura           1:39.32  
                     
 

 

Laji 21, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Erika Luukkanen 1998 Vuoksen Uimaseura           1:17.51  
2Suvi Soljasalo 1998 Lappeenrannan Uimarit           1:22.93  
3Linda Wallenius 1999 Salon Uimarit           1:23.05  
4Anna Gukov 1999 Vuoksen Uimaseura           1:23.25  
5Pinja Kuitunen 1998 Mikkelin Uimaseura           1:25.10  
6Eveliina Juvonen 1998 Mikkelin Uimaseura           1:27.35  
-Alina Batalov 1999 Na           DNS  
-Victoria Harkova 1999 Na           DNS  
                     
 

 

Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Dmitrii Popov 2002 Cometa, St Petersburg           1:26.64  
2Aleksi Hautaniemi 2000 Lappeenrannan Kisa-Toverit           1:29.66  
3Juuso Neuvonen 2000 Mikkelin Uimaseura           1:35.41  
4Joona Tikka 2000 Swimming Jyväskylä           1:37.06  
5Nesja Seppälä 2000 Haminan Uimaseura           1:38.78  
6Andrei Kapralov 2002 Cometa, St Petersburg           1:39.47  
                     
 

 

Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Gregory Kalminsky 1998 St Petersburg           1:03.95  
2Atte Kansanaho 1998 Lappeenrannan Uimarit           1:09.07  
3Santeri Pykäläinen 1998 Lappeenrannan Uimarit           1:20.84  
4Samu Hinkkanen 1998 Savonlinnan Uimaseura           1:36.05  
                     
 

 

Laji 23, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Kometa Ii 2002 Cometa, St Petersburg           2:19.57  
2Kometa I 2002 Cometa, St Petersburg           2:26.05  
3Kou Seka [2000] 2000 Kouvolan Uimarit           2:33.10  
4Imu I 2001 Imatran Uimarit           2:51.93  
5Imu Ii 2001 Imatran Uimarit           3:04.25  
                     
 

 

Laji 24, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Command St Petersburg 1998 Command. St Petersburg           2:00.28  
2Vovi Seka [1998] 1998 Voikkaan Viesti           2:17.93  
3Braui Seka [1998] 1998 Brahean Uimarit - Lieksa           2:31.04  
                     
 

 

Laji 25, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Kometa N 2002 Cometa, St Petersburg           6:15.02  
                     
 

 

Laji 26, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat
 

 

# Nimi Synt Seura           Aika Tila











 
1Sus Miehet 1 1992 Savonlinnan Uimaseura           5:25.10  
2Kometa M 2002 Cometa, St Petersburg           5:33.12  
-Imu 1993 Imatran Uimarit           DSQ  
  SW 6.2 Uintia vatsallaan              
                     
 
 
 
Tekijä: WinGrodan 1.18.22 Tulostuspäivämäärä 05 toukokuu 2012
Lisenssinhaltija: Imatran Uimarit Tulostusaika 18:19