Toukouinnit 2013

Vuoden 2013 Toukouinnit uitiin 4.5.2013

Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 

 

 

  Kilpailu  Toukouinnit    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Imatra    Tulostusaika  19:31   
  Järjestäjä  Imatran Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2013         

 

 
 
Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius 2003    220          42.53   
  Kouvolan Uimarit                   
Noora Peltoniemi 2003    166          46.69   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Jenna Pulkkinen 2004    160          47.33   
  Kouvolan Uimarit                   
Hilla Kuuva 2003    124          51.50   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Senni Räikkönen 2003    119          52.24   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 

 

Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tytti Härkönen 2001    314          37.80   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Laura Lempinen 2001    312          37.88   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Reetta Litmanen 2001    242          41.19   
  Imatran Uimarit                   
Christa Luukkonen 2001    233          41.74   
  Imatran Uimarit                   
Noora Brofors 2002    233          41.76   
  Haminan Uimaseura                   
Pirita Arponen 2001    218          42.64   
  Imatran Uimarit                   
Veera Vihavainen 2002    199          43.99   
  Punkaharjun Urheilijat                   
Miia Puranen 2001    197          44.16   
  Voikkaan Viesti                   
Petra Tuunanen 2002    174          46.00   
  Brahean Uimarit - Lieks                   
10 Ida Nuppola 2002    149          48.44   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Minna Musikka 2002              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 

 

Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Gukov 1999    337          36.92   
  Vuoksen Uimaseura                   
Elizaveta Kharisova 2000    329          37.21   
  Raduga                   
Martta Korhonen 2000    270          39.74   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Mari Siponen 1999    241          41.28   
  Brahean Uimarit - Lieks                   
Melissa Mauno 2000    219          42.61   
  Voikkaan Viesti                   
 

 

Laji 1, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonna Tuononen 1997    327          37.29   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Anni Silvennoinen 1998    202          43.79   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Iita Hyytiäinen 1998    130          50.65   
  Kotkan Uimaseura                   
 

 

Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Moilanen 2002    127          44.93   
  Haminan Uimaseura                   
Benjamin Kangas 2002    120          45.82   
  Haminan Uimaseura                   
Topi Immonen 2003    79          52.68   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Niko Matela 2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 

 

Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuukka Holopainen 2000    244          36.18   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Joona Tikka 2000    208          38.13   
  Swimming Jyväskylä                   
Aleksi Hautaniemi 2000    193          39.10   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Roope Ruohtula 2000    178          40.14   
  Joensuun Uimaseura                   
Jari Nekkula 2000    172          40.60   
  Voikkaan Viesti                   
Jari Siponen 2000    140          43.53   
  Brahean Uimarit - Lieks                   
Juuso Hietanen 2001    123          45.42   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Arto Tanttu 2001    116          46.27   
  Imatran Uimarit                   
Rasmus Lyytikäinen 2001    113          46.71   
  Haminan Uimaseura                   
10 Antti Issakainen 2001    94          49.68   
  Imatran Uimarit                   
11 Aapo Keltanen 2001    94          49.69   
  Lappeenrannan Kisa-Tove                   
12 Aaro Saharinen 2001    94          49.70   
  Haminan Uimaseura                   
Simeon Saarela 2001              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
Toni Saarinen 2000              DSQ   
  Haminan Uimaseura                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 

 

Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Soikkeli 1998    204          38.36   
  Vuoksen Uimaseura                   
Jussi Toitturi 1999    204          38.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 

 

Laji 2, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Pirinen 1996    312          33.32   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Taneli Härkönen 1997    254          35.67   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Joona Juuti 1997    199          38.67   
  Savonlinnan Uimaseura                   
 

 

Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Tukia 1999    502  33.33  1:12.72  2:01.11    2:36.68   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Natalia Laugina 1998    443  34.94  1:17.58  2:05.02    2:43.36   
  Ekran                   
                     
Tytti Härkönen 2001    351  38.85  1:24.09  2:15.42    2:56.61   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Riia Ojalainen 1999    211  47.27  1:40.09  2:41.57    3:29.23   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tia Haikarinen 2002    192  49.33  1:50.40  2:51.01    3:35.87   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 

 

Laji 3, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teija Kotikuusi 1994    499  33.30  1:12.15  1:59.30    2:37.05   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Maija Tiainen 1996    411  34.13  1:17.99  2:09.31    2:47.54   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Sara Sohlman 1995    321  37.26  1:24.74  2:21.08    3:01.96   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 

 

Laji 4, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Shatsilo 1998    470  31.13  1:07.32  1:49.98    2:21.55   
  Ekran                   
                     
Teemu Vihervaara 1998    462  30.43  1:05.28  1:49.53    2:22.38   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Miko Joronen 1996    413  32.70  1:10.70  1:54.78    2:27.73   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Atte Kansanaho 1998    392  32.10  1:08.50  1:56.82    2:30.35   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Ossi Kleimola 2001    237  42.64  1:27.01  2:20.39    2:57.87   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Rasmus Kontinen 1996    225  39.08  1:27.13  2:18.08    3:00.77   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Alexander Kislitsyn 2001    203  40.36  1:27.45  2:24.84    3:07.24   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Hugo Soljasalo 2001    176  44.43  1:32.46  2:32.61    3:16.17   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Tony Mertala 1999    168  44.22  1:35.86  2:35.23    3:19.49   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 

 

Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elizaveta Kharisova 2000    422  40.49        1:23.55   
  Raduga                   
                     
Alina Anttila 2000    380  40.95        1:26.56   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Rita Lakka 1999    288  44.58        1:34.92   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sofia Grytsiv 2000    271  43.63        1:36.82   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Viivi Paasonen 2002    223  48.14        1:43.38   
  Punkaharjun Urheilijat                   
                     
Viivi Toivari 2001    212  49.54        1:45.10   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Nea Salo 2001    176  54.05        1:51.76   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Aino Vaaranmäki 2002    148  56.79        1:58.36   
  Imatran Uimarit                   
                     
 

 

Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ilona Rämä 1997    454  38.88        1:21.53   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Oona Punkkinen 1998    340  42.29        1:29.81   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Veera Penttilä 1997    280  45.87        1:35.84   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Anni Silvennoinen 1998    201  51.10        1:46.97   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
 

 

Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Karhu 1995    460  38.65        1:21.18   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
 

 

Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sasa Seppälä 1998    358  37.29        1:18.28   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Roope Eiserbeck 1999    236  41.16        1:29.90   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Simo Karppanen 1998    228  43.47        1:30.95   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Aleksander Laihinen 2000    217  44.01        1:32.41   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Joona Tikka 2000    211  43.28        1:33.34   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Nesja Seppälä 2000    205  44.83        1:34.19   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Vili Valtonen 2000    173  46.60        1:39.75   
  Imatran Uimarit                   
                     
Topi Immonen 2003    105  55.30        1:57.74   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 

 

Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joona Juuti 1997    299  38.99        1:23.11   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Artur Gukov 1996    298  38.54        1:23.23   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Aleksi Pirinen 1996    295  39.03        1:23.47   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Konsta Kouzmitchev 1997    249  41.94        1:28.30   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Rasmus Kontinen 1996    203  44.21        1:34.52   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Urho Hyytiäinen 1997    159  46.18        1:42.52   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
 

 

Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Kotikuusi 1991    572  30.83        1:06.98   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Joonas Mikkonen 1988    536  32.05        1:08.44   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Antti Väyrynen 1991    214  43.51        1:32.85   
  Brahean Uimarit - Lieks                   
                     
 

 

Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Kouvo 2003    167          42.14   
  Lappeenrannan Kisa-Tove                   
Ida Heikkinen 2004    150          43.73   
  Imatran Uimarit                   
Hilla Kuuva 2003    124          46.51   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Viljaana Myllärinen 2004    123          46.71   
  Imatran Uimarit                   
 

 

Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Brofors 2002    303          34.60   
  Haminan Uimaseura                   
Miia Puranen 2001    278          35.61   
  Voikkaan Viesti                   
Noora Luukkanen 2001    272          35.87   
  Vuoksen Uimaseura                   
Kata Laukkanen 2001    268          36.03   
  Punkaharjun Urheilijat                   
Reetta Litmanen 2001    265          36.17   
  Imatran Uimarit                   
Emma Issakainen 2002    254          36.71   
  Imatran Uimarit                   
Christa Luukkonen 2001    252          36.79   
  Imatran Uimarit                   
Veera Vihavainen 2002    233          37.78   
  Punkaharjun Urheilijat                   
Pirita Arponen 2001    230          37.90   
  Imatran Uimarit                   
10 Ruusa Eiserbeck 2001    225          38.20   
  Joensuun Uimaseura                   
11 Jenna Sjöblom 2001    200          39.72   
  Kouvolan Uimarit                   
12 Petra Tuunanen 2002    192          40.29   
  Brahean Uimarit - Lieks                   
13 Mariel Matkonen 2001    182          40.96   
  Lappeenrannan Kisa-Tove                   
14 Ida Nuppola 2002    180          41.13   
  Lappeenrannan Uimarit                   
15 Minna Musikka 2002    174          41.61   
  Haminan Uimaseura                   
16 Tessa Sopanen 2002    165          42.34   
  Savonlinnan Uimaseura                   
17 Aino Vaaranmäki 2002    139          44.82   
  Imatran Uimarit                   
18 Pinja Kuuva 2002    59          59.68   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 

 

Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hilppa Huusman 1999    325          33.79   
  Vuoksen Uimaseura                   
Mari Siponen 1999    282          35.43   
  Brahean Uimarit - Lieks                   
 

 

Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Matela 2003    156          37.64   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Aleksi Moilanen 2002    140          39.09   
  Haminan Uimaseura                   
Topi Immonen 2003    78          47.50   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 

 

Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Toni Saarinen 2000    180          35.89   
  Haminan Uimaseura                   
Rasmus Lyytikäinen 2001    158          37.54   
  Haminan Uimaseura                   
Arto Tanttu 2001    156          37.63   
  Imatran Uimarit                   
Eemil Miikki 2001    146          38.51   
  Imatran Uimarit                   
Jari Siponen 2000    144          38.66   
  Brahean Uimarit - Lieks                   
Aapo Keltanen 2001    124          40.66   
  Lappeenrannan Kisa-Tove                   
Aaro Saharinen 2001    119          41.19   
  Haminan Uimaseura                   
Simeon Saarela 2001    95          44.44   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 

 

Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Perttu Korhonen 1998    412          27.26   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Markus Tuominen 1999    337          29.17   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Jussi Toitturi 1999    273          31.29   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Joonas Soikkeli 1998    229          33.15   
  Vuoksen Uimaseura                   
 

 

Laji 9, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lempinen 2001    314  38.36        1:24.91   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Mathilda Kalenius 2002    304  39.48        1:25.79   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tiia Siitarinen 2001    175  47.40        1:43.12   
  Lappeenrannan Kisa-Tove                   
                     
Christa Luukkonen 2001              DSQ   
  Imatran Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Emma Issakainen 2002              DSQ   
  Imatran Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 

 

Laji 9, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Uliana Strukova 1999    487  33.80        1:13.38   
  Kometa                   
                     
Laura Tukia 1999    469  34.34        1:14.27   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Alina Anttila 2000    399  37.23        1:18.39   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Anna Gukov 1999    344  36.44        1:22.35   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Anni Juvonen 1999    339  39.89        1:22.73   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Rita Lakka 1999    288  40.29        1:27.40   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Martta Korhonen 2000    280  40.25        1:28.23   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Hilppa Huusman 1999    274  41.83        1:28.82   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Melissa Mauno 2000    245  43.90        1:32.21   
  Voikkaan Viesti                   
                     
10 Jenna Rita 2000    203  45.21        1:38.18   
  Lappeenrannan Kisa-Tove                   
                     
 

 

Laji 10, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joona Tikka 2000    216  40.01        1:24.56   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jari Nekkula 2000    189  40.37        1:28.41   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Jari Siponen 2000    155  45.22        1:34.37   
  Brahean Uimarit - Lieks                   
                     
Joonatan Lekander 2002    134  45.88        1:39.16   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 

 

Laji 10, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Shatsilo 1998    453  31.46        1:06.06   
  Ekran                   
                     
Sasa Seppälä 1998    378  32.93        1:10.17   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Atte Kansanaho 1998    377  32.28        1:10.25   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Toni Mikkonen 1998    228  39.23        1:22.98   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
 

 

Laji 11, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ilona Rämä 1997    467  32.28  1:09.01  1:46.99    2:23.26   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Natalia Laugina 1998    464  32.31  1:08.83  1:46.93    2:23.53   
  Ekran                   
                     
Tuuli Vuorentausta 1998    400  34.00  1:12.22  1:52.28    2:30.76   
  Voikkaan Viesti                   
                     
 

 

Laji 11, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erika Tuominen 1995    561  30.40  1:03.92  1:39.66    2:14.72   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 

 

Laji 12, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Shatsilo 1998    481  30.52  1:03.50  1:36.22    2:06.77   
  Ekran                   
                     
Aleksi Hautaniemi 2000    271  34.76  1:14.73  1:55.99    2:33.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Ossi Kleimola 2001    268  35.45  1:16.36  1:56.30    2:33.94   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
 

 

Laji 12, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Joronen 1996    484  29.34  1:02.43  1:35.80    2:06.49   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Jyri Toitturi 1996    436  30.44  1:04.56  1:38.41    2:10.99   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Aleksi Pirinen 1996    369  31.69  1:07.01  1:42.66    2:18.49   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Joona Juuti 1997    229  36.10  1:17.58  1:59.06    2:42.36   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
 

 

Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sandra Kalenius 2003    173          51.62   
  Kouvolan Uimarit                   
Jenna Pulkkinen 2004    166          52.33   
  Kouvolan Uimarit                   
Noora Peltoniemi 2003    157          53.30   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Emilia Kouvo 2003    148          54.33   
  Lappeenrannan Kisa-Tove                   
 

 

Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Luukkanen 2001    223          47.48   
  Vuoksen Uimaseura                   
Noora Brofors 2002    211          48.31   
  Haminan Uimaseura                   
Petra Tuunanen 2002    174          51.55   
  Brahean Uimarit - Lieks                   
Ida Nuppola 2002    142          55.10   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Minna Musikka 2002    104          1:01.16   
  Haminan Uimaseura                   
Pinja Kuuva 2002    102          1:01.45   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Emma Kuparinen 2001    97          1:02.58   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Aino Vaaranmäki 2002              DSQ   
  Imatran Uimarit                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 

 

Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elizaveta Kharisova 2000    430          38.13   
  Raduga                   
Sofia Grytsiv 2000    308          42.63   
  Vuoksen Uimaseura                   
Jenna Rita 2000    229          47.05   
  Lappeenrannan Kisa-Tove                   
Riia Ojalainen 1999    219          47.76   
  Kouvolan Uimarit                   
 

 

Laji 13, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Koroleva 1997    415          38.59   
  Kometa                   
Veera Penttilä 1997    291          43.46   
  Haminan Uimaseura                   
 

 

Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Matela 2003    137          48.89   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Benjamin Kangas 2002    122          50.88   
  Haminan Uimaseura                   
Joonatan Lekander 2002    121          50.99   
  Kouvolan Uimarit                   
Aleksi Moilanen 2002    96          54.97   
  Haminan Uimaseura                   
 

 

Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksander Laihinen 2000    194          43.61   
  Kouvolan Uimarit                   
Vili Valtonen 2000    177          44.94   
  Imatran Uimarit                   
Aapo Keltanen 2001    123          50.69   
  Lappeenrannan Kisa-Tove                   
Toni Saarinen 2000    114          51.96   
  Haminan Uimaseura                   
Rasmus Lyytikäinen 2001    106          53.22   
  Haminan Uimaseura                   
Antti Issakainen 2001    96          55.14   
  Imatran Uimarit                   
Aaro Saharinen 2001    84          57.54   
  Haminan Uimaseura                   
 

 

Laji 14, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miko Joronen 1996    326          36.68   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Rasmus Kontinen 1996    257          39.70   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Urho Hyytiäinen 1997    176          45.03   
  Kotkan Uimaseura                   
 

 

Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Uliana Strukova 1999    441  32.16        1:07.00   
  Kometa                   
                     
Anna Gukov 1999    394  33.30        1:09.58   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Anni Juvonen 1999    354  34.31        1:12.08   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Laura Lempinen 2001    329  35.46        1:13.89   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Mathilda Kalenius 2002    314  36.23        1:15.01   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Melissa Mauno 2000    305  37.05        1:15.78   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Miia Puranen 2001    272  38.31        1:18.70   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Kata Laukkanen 2001    261  37.47        1:19.80   
  Punkaharjun Urheilijat                   
                     
Tytti Härkönen 2001    243  37.50        1:21.67   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
10 Nea Salo 2001    226  40.23        1:23.72   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
11 Ruusa Eiserbeck 2001    224  40.03        1:23.99   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
12 Viivi Toivari 2001    212  42.40        1:25.48   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
13 Tia Haikarinen 2002    210  41.39        1:25.77   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
14 Noora Luukkanen 2001    207  40.92        1:26.17   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
15 Jenna Sjöblom 2001    205  41.15        1:26.51   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
16 Noora Peltoniemi 2003    171  43.53        1:31.81   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
17 Tiia Siitarinen 2001    163  44.10        1:33.33   
  Lappeenrannan Kisa-Tove                   
                     
18 Ida Nuppola 2002    143  44.32        1:37.42   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
19 Emma Kuparinen 2001    135  45.98        1:39.33   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
20 Senni Räikkönen 2003    101  51.58        1:49.48   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 

 

Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuuli Vuorentausta 1998    437  32.16        1:07.18   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Natalia Laugina 1998    434  31.87        1:07.35   
  Ekran                   
                     
Jonna Tuononen 1997    430  31.91        1:07.56   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Oona Punkkinen 1998    369  34.81        1:11.07   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Anni Silvennoinen 1998    283  37.94        1:17.66   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Iita Hyytiäinen 1998    124  47.09        1:42.18   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
 

 

Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erika Tuominen 1995    545  30.43        1:02.44   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Laura Karhu 1995    392  33.36        1:09.65   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Sara Sohlman 1995    350  34.04        1:12.38   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 

 

Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Perttu Korhonen 1998    413  28.98        1:00.33   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Markus Tuominen 1999    381  30.01        1:01.97   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Jussi Toitturi 1999    297  32.74        1:07.32   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Tuukka Holopainen 2000    270  33.73        1:09.46   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Alexander Kislitsyn 2001    242  33.73        1:12.04   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Roope Ruohtula 2000    227  34.83        1:13.60   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Jari Nekkula 2000    224  35.22        1:13.96   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Joona Tikka 2000    213  35.68        1:15.20   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Nesja Seppälä 2000    210  36.53        1:15.55   
  Haminan Uimaseura                   
                     
10 Hugo Soljasalo 2001    182  39.19        1:19.23   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
11 Tony Mertala 1999    180  39.80        1:19.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
12 Arto Tanttu 2001    152  40.98        1:24.06   
  Imatran Uimarit                   
                     
13 Juuso Hietanen 2001    147  40.04        1:25.00   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
14 Antti Issakainen 2001    125  42.49        1:29.69   
  Imatran Uimarit                   
                     
 

 

Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Artur Gukov 1996    419  29.41        1:00.04   
  Vuoksen Uimaseura                   
                     
Taneli Härkönen 1997    321  30.42        1:05.58   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Konsta Kouzmitchev 1997    298  31.93        1:07.23   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
 

 

Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Kotikuusi 1991    564  26.42        54.37   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Joonas Mikkonen 1988    441  28.31        59.03   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Antti Väyrynen 1991    265  32.83        1:09.95   
  Brahean Uimarit - Lieks                   
                     
 

 

Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teija Kotikuusi 1994    421  36.25  1:15.88  1:57.53    2:40.23   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Maija Tiainen 1996              DSQ   
  Savonlinnan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 

 

Laji 18, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Vihervaara 1998    411  33.35  1:08.31  1:45.26    2:22.62   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Sasa Seppälä 1998    293  37.50  1:18.52  1:59.70    2:39.58   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Roope Eiserbeck 1999    270  36.69  1:18.12  2:01.49    2:44.01   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
 

 

Laji 19, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tytti Härkönen 2001    287          36.94   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Emma Issakainen 2002    170          43.97   
  Imatran Uimarit                   
Sandra Kalenius 2003    144          46.49   
  Kouvolan Uimarit                   
Ruusa Eiserbeck 2001    139          46.98   
  Joensuun Uimaseura                   
Noora Peltoniemi 2003    134          47.55   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Mariel Matkonen 2001    113          50.32   
  Lappeenrannan Kisa-Tove                   
Jenna Pulkkinen 2004    93          53.73   
  Kouvolan Uimarit                   
Senni Räikkönen 2003    91          54.03   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 

 

Laji 19, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alina Anttila 2000    335          35.10   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Martta Korhonen 2000    304          36.25   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Anni Juvonen 1999    247          38.82   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Jenna Rita 2000    120          49.33   
  Lappeenrannan Kisa-Tove                   
 

 

Laji 19, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jonna Tuononen 1997    382          33.60   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Natalia Laugina 1998    360          34.26   
  Ekran                   
Tuuli Vuorentausta 1998    330          35.28   
  Voikkaan Viesti                   
 

 

Laji 20, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ossi Kleimola 2001    152          40.79   
  Kouvolan Uimarit                   
Nesja Seppälä 2000    151          40.86   
  Haminan Uimaseura                   
Jari Nekkula 2000    150          40.94   
  Voikkaan Viesti                   
Niko Matela 2003    121          44.05   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Benjamin Kangas 2002    104          46.25   
  Haminan Uimaseura                   
Aleksander Laihinen 2000    104          46.30   
  Kouvolan Uimarit                   
Joonatan Lekander 2002    79          50.60   
  Kouvolan Uimarit                   
Aapo Keltanen 2001    72          52.30   
  Lappeenrannan Kisa-Tove                   
Simeon Saarela 2001    71          52.50   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 

 

Laji 20, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladislav Shatsilo 1998    349          30.94   
  Ekran                   
Perttu Korhonen 1998    337          31.32   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Simo Karppanen 1998    171          39.24   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Tony Mertala 1999    165          39.69   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Toni Mikkonen 1998    164          39.81   
  Savonlinnan Uimaseura                   
 

 

Laji 20, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Manu Joronen 1996    471          28.01   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Jyri Toitturi 1996    450          28.44   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Artur Gukov 1996    400          29.58   
  Vuoksen Uimaseura                   
Miko Joronen 1996    361          30.59   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Aleksi Pirinen 1996    316          31.99   
  Savonlinnan Uimaseura                   
 

 

Laji 21, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Tukia 1999    400  35.98        1:14.93   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Elizaveta Kharisova 2000    310  39.89        1:21.55   
  Raduga                   
                     
Laura Lempinen 2001    296  39.96        1:22.86   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Mathilda Kalenius 2002    268  42.24        1:25.57   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Veera Vihavainen 2002    209  44.61        1:33.02   
  Punkaharjun Urheilijat                   
                     
Pirita Arponen 2001    199  45.46        1:34.46   
  Imatran Uimarit                   
                     
Nea Salo 2001    193  47.61        1:35.57   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Riia Ojalainen 1999    161  50.09        1:41.34   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jenna Sjöblom 2001    143  50.61        1:45.44   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
10 Tia Haikarinen 2002    121  55.35        1:51.37   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
11 Emma Kuparinen 2001    113  52.77        1:54.00   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Rita Lakka 1999              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Viivi Toivari 2001              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 

 

Laji 21, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Koroleva 1997    497  33.65        1:09.69   
  Kometa                   
                     
Ilona Rämä 1997    352  38.21        1:18.18   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Veera Penttilä 1997    252  42.84        1:27.42   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Iita Hyytiäinen 1998    131  52.75        1:48.69   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
 

 

Laji 21, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sara Sohlman 1995    272  41.20        1:25.19   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 

 

Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Vihervaara 1998    407  31.85        1:05.99   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Atte Kansanaho 1998    348  33.76        1:09.52   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Tuukka Holopainen 2000    252  37.98        1:17.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Roope Eiserbeck 1999    243  37.69        1:18.34   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Jussi Toitturi 1999    213  39.79        1:21.82   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Aleksi Hautaniemi 2000    191  41.07        1:24.90   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Alexander Kislitsyn 2001    151  43.03        1:31.72   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Hugo Soljasalo 2001    141  46.39        1:33.84   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Jari Siponen 2000    139  45.69        1:34.29   
  Brahean Uimarit - Lieks                   
                     
Juuso Hietanen 2001              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
                     
 

 

Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taneli Härkönen 1997    240  37.94        1:18.74   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Konsta Kouzmitchev 1997    189  40.18        1:25.17   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
 

 

Laji 25, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lru Naiset [1995]  1995    435          4:34.79   
  Lappeenrannan Uimarit                   
 Laura Tukia 1999      31.24  1:04.86      1:04.86   
 Erika Tuominen 1995      32.50  1:07.51      2:12.37   
 Jonna Tuononen 1997      32.06  1:09.21      3:21.58   
 Alina Anttila 2000      34.85  1:13.21      4:34.79   
                     
Kou Naiset [2000]  2000    285          5:16.35   
  Kouvolan Uimarit                   
 Teija Kotikuusi 1994      32.35  1:07.85      1:07.85   
 Sandra Kalenius 2003      40.55  1:25.79      2:33.64   
 Jenna Sjöblom 2001      41.26  1:27.32      4:00.96   
 Mathilda Kalenius 2002      35.90  1:15.39      5:16.35   
                     
 

 

Laji 26, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 

 

Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sus Miehet 1  1988    335          4:23.89   
  Savonlinnan Uimaseura                   
 Joona Juuti 1997      33.36  1:11.94      1:11.94   
 Aleksi Pirinen 1996      28.48  1:01.58      2:13.52   
 Toni Mikkonen 1998      32.79  1:09.55      3:23.07   
 Joonas Mikkonen 1988      27.90  1:00.82      4:23.89   
                     
Kou Miehet    217          5:04.89   
  Kouvolan Uimarit                   
 Ville Kotikuusi 1991      25.78  54.53      54.53   
 Joonatan Lekander 2002      41.84  1:28.55      2:23.08   
 Aleksander Laihinen 2000      40.04  1:27.88      3:50.96   
 Ossi Kleimola 2001      34.64  1:13.93      5:04.89   
                     
 

 

 

 

Tekijä: WinGrodan 1.18.22  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2013 
Lisenssinhaltija: Imatran Uimarit  Tulostusaika  19:31